Atrakcje turystyczne

Szlaki piesze, rowerowe i wodne

W okolicy Czaplinka miłośnicy wędrówek, jazdy na rowerze lub kajakarstwa mogą skorzystać z atrakcji, jakie znajdują się na trasach 5 głównych szlaków turystycznych:

  • Szlak jezior o długości 56,7 km – ZIELONY
  • Szlak leśno-widokowy o długości 38,7 km – CZERWONY
  • Szlak leśny (Szwajcaria Połczyńska) o długości 56,8 km – NIEBIESKI
  • Szlak przyrodniczy o długości 57 km – CZARNY
  • Szlak wodny im. Ks. Kardynała Karola Wojtyły

Szczegółowy opis szlaków można znaleźć na stronie http://www.zpkwz.pl/Turystyka/39

Żeglarstwo i kajakarstwo

Na Jeziorze Drawsko mogą Państwo korzystać z uroku sportów wodnych. Miejski Ośrodek Sportów Wodnych umożliwia wynajem m. in. kajaków, dlatego nie ma konieczności przywożenia własnego sprzętu. Latem przy głównej plaży funkcjonuje pole do gry w siatkówkę plażową oraz miejska zjeżdżalnia.  Z domku „U Janiny” mają Państwo 300 metrów do drugiego Jeziora Czaplino, przy którym również znajduje się strzeżone kąpielisko a na wzniesieniu z widokiem na jezioro można skorzystać z usług lokalnej kawiarni.

Informacja o wynajmie sprzętu wodnego:
http://www.czoksir.czaplinek.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=9

Inne atrakcje

Na poniższych stronach znajdziecie Państwo opisy wszystkich zabytkowych miejsc, które są warte odwiedzenia na terenie naszej gminy. Należą do nich m. in. ruiny zamku we wsi Stare Drawsko (6 km od Czaplinka). Miłośnicy koni uzyskają tam informacje o stadninach, które oferują jazdę konną w naszej okolicy a zapaleni wędkarze wskazówki dotyczące zgody na wędkowanie. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby przenieść się do epoki średniowiecza warta odwiedzenia będzie także osada Sławogród, która znajduje się 20 minut drogi spacerem od domku „U Janiny”. Podobno można tam spotkać prawdziwych średniowiecznych wojów.