Zdrowie

Odżywianie funkcjonalne

Zachowanie równowagi w organizmie jest możliwe jedynie dzięki połączeniu trzech elementów:

  • wiedzy nt tego, co i w jakich proporcjach jest dla nas zdrowe,
  • dobrej znajomości samego siebie,
  • wybieraniu w miarę możliwości produktów naturalnych.

Wszyscy znamy podstawową piramidę żywienia. Niewielu jednak korzysta z jej zaleceń. Powody są różne. Często brak czasu na komponowanie zbilansowanych posiłków, nawyki lub lenistwo, gdyż dopóki nic nam nie dolega, to nie widzimy sensu w profilaktyce zdrowotnej za pomocą diety.

Bywa też, że u kogoś znajomego super zadziała jakiś suplement diety i sami go kupujemy. Tymczasem każdy organizm wymaga indywidualnego podejścia.

Jeszcze nie tak dawno, pomimo tego, że powyższe dwa punkty często nie były przestrzegane, to przynajmniej mieliśmy zdrowe produkty, bez chemii. Obecnie graniczy to z cudem. Konsekwencją przetworzonej żywności i owoców oraz warzyw po chemicznych opryskach jest znaczny spadek ich wartości odżywczych. Oznacza to dla nas, że fizycznie trudno nam zaspokoić dzienne potrzeby naszego organizmu na składniki odżywcze, ponieważ samych warzyw musielibyśmy zjeść kilka kilogramów dziennie.

Od kilku lat zgłębiam ten temat i szukałam jakiegoś sposobu na ochronę i regenerację organizmu od wewnątrz, aby cieszyć się zdrowiem do późnej starości. Rok temu dotarłam do badań nt FLAVON’u. Okazuje się, że jest on uzupełnieniem mojej diety o czynnik, który pozwala zaliczyć go do żywności funkcjonalnej, opartej na najnowszych badaniach. Odżywianie funkcjonalne różni się od tzw. zwykłego żywienia tym, że spożywany produkt nie tylko uzupełnia braki w organizmie, np. witaminowe, ale także długofalowo regeneruje organizm i zwiększa jego odporność na różnego rodzaju infekcje.

Regeneracja organizmu od wewnątrz

Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że choroby przewlekłe jak reumatyzm czy cukrzyca nie są wyleczalne. Wielu nadal tak uważa. Tymczasem na każdy kroku można znaleźć informacje, które pokazują, że ludzki organizm ma niesamowitą zdolność regeneracji. Większość komórek w naszym organizmie, w różnych cyklach czasowych, systematycznie się odnawia. Medycyna chińska mówi o tym, że powrót do zdrowia zajmuje tyle czasu ile trwa sama choroba. Od czegoś jednak warto zacząć. Ja zaczęłam od zmiany pewnych nawyków żywieniowych i przyjmowania FLAVON’u.

Jego wartość zawiera się w kilku elementach:

  • wysoka zawartość flawonoidów, które neutralizują wolne rodniki a to one w dużej mierze osłabiają komórki i przyczyniają się do starzenia organizmu oraz zwiększonej podatności na różnego rodzaju schorzenia,
  • struktura żelu, która daje do 90% przyswajalności składników i została opracowana przez prof. Dinya Zoltana, ucznia odkrywcy bioflawonoidów oraz noblisty prof. Alberta Szent-Gyorgi,
  • dobrze dobrane proporcje i rodzaj składników, dzięki czemu wartości odżywcze lepiej się przyswajają, np. żelazo lepiej się wchłania w połączeniu z kwasem foliowym,
  • brak obróbki termicznej, co pozwala na zachowanie wszystkich wartościowych składników, które posiada dana roślina, do zachowania trwałości produktu używana jest jedynie pektyna jabłkowa, cytrusowa oraz inne naturalne konserwanty,
  • wysoki wskaźnik na skali Orac.

 


 

Jeżeli powyższe informacje są dla Ciebie interesujące, to zachęcam do zadawania pytań. Chętnie udzielę więcej informacji oraz przekażę materiały naukowe i wykłady, które pozwolą lepiej zrozumieć ten produkt. A zdecydowanie jest to przepis na profilaktykę zdrowotną godny miana XXI wieku.

Janina Giesko